• Snabba leveranser
  • Betala med Qliro
Laddar
Utförsäljning
Chemical Guys

Tvätthandske Wash Mitt Bear Claw

Medelbetyg 0 av 5 Antal betyg 0
Lyxig tvätthandske av syntetisk björnpäls, för repfri finsih
Artnr: ACC144
159 kr
 
Leverans:  1-2 arbetsdagar
Lagersaldo:  19st.
Lagersaldo:  I lager
Chemical Guys Bear Claw Mitt – Ultramjuk tvätthandske för repfri finish!

Chemical Guys Bear Claw Mitt är den tuffaste mot smuts och skräp, men samtidigt ultramjuk mot lack och känsliga ytor – perfekt för en repfri glans vid varje tvätt.

Tillverkad av syntetisk mikrofiberpäls som håller över fem gånger sin egen vikt i vatten, vilket ger rikligt med lödder och gör att smutsen fångas upp djupt inne i fibrerna – långt från lacken. Det minimerar risken för virvlar och repor under tvättprocessen.

✅ Fördelar med Bear Claw tvätthandske
  • Fångar effektivt upp smuts och partiklar utan att repa lacken
  • Extra mjuk syntetisk päls för skonsam rengöring
  • Håller mycket vatten och schampo för bättre glid
  • Lång livslängd – tål upprepad användning
  • Så här använder du Bear Claw tvätthandske
Så här använder du tvätthandsken
  • Använd två-hinksmetoden: fyll en hink med vatten och bilschampo, och den andra med rent sköljvatten.
  • Skölj bilen innan tvätt. Tvätta därefter i långa, raka drag med schampoblandningen och Bear Claw-handsken.
  • Efter en eller två paneler, doppa handsken i hinken med rent vatten för att lossa smutsen, och vrid ur den.
  • Gå tillbaka till tvålhinken och fortsätt tills hela bilen är tvättad.
  • Skölj noggrant och torka med en ren mikrofiberduk.

Se fler varor

Andra köpte även

Logga in

Vårt lägsta pris 1-30 dagar innan prissänkning:

OBS. Priset är det lägsta pris som tillämpats för produkten 1-30 dagar innan den aktuella prissänkningen genomfördes. Undantaget är om gradvisa sänkningar gjorts, då visas det lägsta priset 1-30 dagar innan den första prissänkningen.